כורסאות מעוצבות במגוון סגנונות

היום כשעיצוב הוא חלק בלתי נפרד מחיינו ועיצוב פנים הוא אלמנט המקבל מאיתנו תשומת לב גדולה בעת המעבר לבית חדש או לדירה חדשה, על פי רוב אנו נוטים לעצב את סלון הבית במערכות ישיבה מעוצבות ואף מקובל ופופולארי ביותר לשלב בבחירת מערכות ישיבה גם כורסאות מעוצבות.

כורסאות מעוצבות הן פריט ריהוט פרקטי ונוח לישיבה של אדם אחד בלבד, כל מהותה של הכורסא היא לתת תחושה נוחה נעימה ומפנקת לאיש היושב עליה לזמן ארוך, ואף לתת לו אפשרות לנמנם בנוחות באם ירצה בכך.

אם נעצור לרגע וניתן את הדעת על הכורסא, ניזכר כי בעצם הכורסא הבודדת, הייתה שם קודם. הכורסא היא פריט ריהוט מיוחד המגיעה עם היסטוריה בצידה.

בעבר הרחוק הכורסא הייתה הפריט עליו ישב סבא. הכורסא הייתה מקום המושב הנוח והמרופד השמור לסבא, וניתן היה למצוא אותה בשלל סגנונות ועיצובים. הייתה גם כורסת נדנדה מעץ, שהיו מוציאים בקיץ למרפסת ועליה היו נרדמים ועוד מגוון רחב של כורסאות מעוצבות בחמרים וסגנונות שונים.

בשנות החמישים השישים והשבעים, הכורסאות היו אחד מפריטי האופנה המקובלים וניתן לראות גם היום כורסאות בסגנון וינטאג' שחזרו לאופנה.

כורסאות מעוצבות, גלריה לעיצוב רהיטים בהתאמה אישית - Private Room

כורסאות מעוצבות בסגנון רטרו

הוינטאג' הוא מושג המתייחס לביגוד לאופנה ולריהוט שהיה נהוג בשנות העשרים ועד השמונים של המאה הקודמת. ניתן היום לראות הרבה פעמים, טרנדים עכשוויים הבולטים בחזרה לסגנון עיצוב הרטרו, כמו גם אופנת רטרו, בגדי רטרו או רהיטים רטרו, וביניהם כורסאות מעוצבות בסגנון רטרו, שהם בעצם חיקוי של אופנת הוינטאג'. אלה הן לרוב כורסאות קלאסיות, עם ידיות עץ וריפוד במגוון צבעי פסטל.

כורסאות מעוצבות במבחר סוגים

מאחר ובעבר לא היו נוהגים לקנות מערכות סלוניות שלמות של שלושה וארבעה חלקים, הנוהג שהיה מקובל, בעת הצורך לרהט את הסלון, היה, לקנות ספה אחת גדולה לארבעה אנשים וסביבה להוסיף עוד שתי כורסאות שיוסיפו מקומות ישיבה סביב שולחן הסלון.

מאז התפתחות מערכות ישיבה לסלון, סלונים מעוצבים ואיתם גם הכורסאות. מאז ועד היום נוספו עיצובים וסגנונות רבים ומגוונים של כורסאות מעוצבות, במגוון חומרים, מגוון רב של צבעים וסגנונות החל מכורסאות עץ, כורסאות מקש, כורסאות מעור, כורסאות מתכת, כורסאות לצפייה בטלוויזיה, וכורסאות למסאז', אינספור סוגי כורסאות ניתן היום לבחור באולמות התצוגה ובקטלוגים הצבעוניים באתרי האינטרנט.

כורסאות מעוצבות - בחללי עבודה

גם כשאנחנו מדברים על נושא כורסאות מעוצבות בחללי עבודה, אנחנו מדברים על היסטוריה. עד שנות התשעים של המאה הקודמת היה מקובל לעבוד בחללי עבודה קטנים, ולכן היה  מקובל להפריד בקירות ומחיצות, בין העובדים בחברה, מה שגם יצר נתק בין העובדים ולא עודד לשיתוף פעולה ובסופו של דבר לא תרם להצלחת המפעל אלא אפילו פגם ביחסי האנוש בעבודה.  

כל מחלקה כל מזכירה וכל חשב שכר עבדו בנפרד זה מזה, בחלל קטן משלהם עם דלת סגורה. שטח החדר הקטן שבו עבד כל אחד, איפשר בקושי מקום לשולחן עבודה ומספר כיסאות והמקום היחיד שבו נראתה כורסא היה במשרד המנהל או בכניסה בלובי הבניין.

עם תחילת תעשיית ההייטק נבנו ונוספו מפעלים רבים וחדשים, ואף השתנתה הגישה אל המושג יחסי אנוש במפעל. עולם ההייטק  מכיר בהון האנושי כמשאב החשוב ביותר של המפעל אותו יש לשמר ולטפח. בהתאם לגישה החדשה, השתנה אופי העבודה במפעלים, רובם של מפעלי ההי-טק החדשים עברו לעבודה ב- open space.

הגישה החדשה היום היא של עבודה בחללים פתוחים המדמים סביבה של בית, לכן מוסיפים פינות קפה מעוצבות, ואת חללי המנוחה להפסקת הצהריים מעצבים עם כורסאות נוחות ואווירה ידידותית לעובדים.

כאמור במקומות בהם עובדים בחללי עבודה פתוחים, נהוג לייצר מקומות וחללים המיועדים, לפינת קפה ותה, מיועדים למנוחה, וגם לסעודה. את חללי הקפה והמנוחה משתדלים לרהט באווירה ביתית ונעימה ולכן תראו כורסאות מעוצבות רבות פזורות בחללי מנוחה, בפינות קפה, ובחללי ישיבה בחברות גדולות. 

בדרך כלל השימוש הוא במספר לא מועט של כורסאות ושילוב מגוון צבעים בכורסאות מעוצבות בחללי עבודה הוא אלמנט נפוץ ופופולארי המאפשר הוספת חום, נעימות ושמחה למקום העבודה ויצירת חלל מזמין וכייפי לשהות בו לצורך מנוחה מהעבודה, למשחק בזמן ההפסקה, לשתיית קפה ולארוחת הצהריים.

Call Now Button דילוג לתוכן